Spodnie sztruksowe, jak nosić?

Spodnie sztruksowe, jak nosić?

Podczas korespondencji z klientami coraz częściej pytają oni w jaki sposób wykorzystywać nasze produkty w swoich stylizacjach. Dziś rozwiewamy dwie najczęściej pojawiające się u nich wątpliwości . Pierwsze pytanie pada zazwyczaj na początku każdego sezonu jesienno-zimowego i jest związane z powszechnie występującymi stereotypami na temat noszenia spodni sztruksowych.  Drugie pytanie  zadawane jest przez okrągły rok i dotyczy sposobu ubioru podczas formalnych okazji.

Pytanie 1: Do czego mogę założyć spodnie sztruksowe?

- […] zawsze wydawało mi się, że sztruksy co najwyżej nadają się na pogaduchy z kumplami, albo na wykład dla pana profesora uczelni wyższej, tymczasem w jednej z publikacji przeczytałem, że sztruksy to nie tylko spodnie dla starszych panów, casual na wieczorne wyjście do baru, ale i spodnie męskie, które można założyć np. na randkę z kobietą. Przepadam za nimi, ale nie wiem do czego mogę je ubrać, żeby stworzyć stylizację, która będzie nieco bardziej elegancka i będzie mogła być ubrana właśnie podczas randki? 

Buty do sztruksów

Jeżeli zamierzacie nosić sztruksy jako element zestawu koordynowanego to warto wybrać materiał dobrej jakości, a same spodnie powinny być dobrze skrojone, nie były zbyt duże i obszerne w biodrach, czy udach. 

Odpowiedź: Sztruksy to nie tylko jedne z najwygodniejszych spodni, jakie można mieć w swojej garderobie, ale i doskonały sposób, aby połączyć styl sportowy z klasycznym. Jeśli wybieracie się na randkę z kobietą, dobrym pomysłem będzie połączenie sztruksów z marynarką. Pamiętać należy o dobrym połączeniu struktur tkanin, to znaczy, jeśli zakładamy spodnie sztruksowe, to najlepiej będzie połączyć je w kontekście struktury tkaniny, albo w kontekście charakteru stylizacji.

Na co dzień, na weekend, na wyjazd w góry najlepiej ubrać spodnie sztruksowe do swetra z wełny merynosa lub ewentualnie z bawełny. Można też połączyć sztruksy z golfem, który w tym sezonie jest bardzo modny.

Zestaw półformalny stworzymy, jeśli spodnie sztruksowe założymy do marynarki uszytej ze sztruksu tego samego rodzaju, lub ze sztruksu  o innej strukturze rowków. Możemy również połączyć sztruksy z marynarką z wełny o widocznej strukturze, jak tweed lub ciekawe sploty wełen tkanych grubo o wypukłej strukturze.

Stawiajcie na odcienie spodni w kolorze zieleni, cynamonu lub brązu, który bardzo modny stał się ostatnio w modzie męskiej i można skomponować ciekawe zestawy. Wybierajmy wysokogatunkowe naturalne tkaniny. Sztruksy z dużym dodatkiem włókien sztucznych często się elektryzują, co sprzyja przyciąganiu kurzu.  Zimą sztruksy będą się świetnie prezentować do kozaków skórzanych lub butów typu chelsea czy ewentualnie chukka. Możemy również zaryzykować ubranie lekkich mokasynów wykonanych z zamszu.

Zakładając sztruksy trzeba pamiętać, o pielęgnacji. Po praniu włókna spodni należy wygładzić i zawiesić spodnie na wieszaku. Zwinięte i rzucone na tył szafy spodnie będzie bardzo trudno rozprasować.

All comments