Chinosy X-Press

Wykonane z bawełny chinosy będą najbardziej wygodną i praktyczną decyzją na codzienne wyjście do pracy, nieodświętne okazje lub element odważnej kreacji. Wszystko zależy od Twojego poczucia stylu i komfortu. Linia X-Press wykorzystuje krój Ivo, cechujący się fasonem taliowanym typu slim, będąc idealnie dopasowanym, ale nie obcisłym. Nogawka spodni jest subtelnie zwężona oraz delikatnie obniżony stan spodni (około 3 centymetrów) wyróżniają ten model od tradycyjnych wełnianych spodni tego typu. Nasz sklep zadbał o wyróżniające, wyjątkowe dodatki, które do tej pory można było zauważyć jedynie u profesjonalnych krawców. Jednym z takich elementów jest choćby gurt, czyli taśmę poliestrowo-bawełnianą wszywaną od wewnętrznej strony, która ma na celu usztywnienie paska spodni i stanowienie elementu ozdobnego. Do produkcji tej serii użyliśmy starannie dobraną bawełnę pochodzącą z prestiżowej angielskiej tkalni, posiadającą komfortową gramaturę, która pozwala je nosić o dowolnej porze roku. Charakterystyczną ich cechą jest zapięcie na guzik oraz metalowy haczyk, parę kieszeni tylnych posiadających zapięcie, dwie przednie, skośne kieszenie oraz podszewkę wykonaną w wyjątkowy dla naszego sklepu nadrukowany wzór. To świetny wybór, niezależnie od okazji, modny element ubioru i obowiązkowa pozycja każdego eleganckiego mężczyzny, ceniącego wygodę oraz najwyższą jakość.

Chinosy X-Press

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Czym są spodnie chinosy?

Na początku były spodnie męskie, zwane khaki…

Spodnie męskie chinosy mają długą i ciekawą historię. Nie jest to nowa moda, chinosy nie są odkryciem zeszłego sezonu. Spodnie chinosy dawniej nazywane khaki zostały stworzone na potrzeby wojska i były używane w armiach całego świata. Ich nazwa khaki pochodzi od koloru, w którym były szyte. Do dzisiaj spodnie półeleganckie, czyli popularne chinosy najczęściej spotykane są właśnie w ziemistych i naturalnych kolorach beżu.

Nazwa chinosy pochodzi od kraju, w którym były produkowane, czyli Chin. To w tym kraju zaczęła się masowa produkcja na potrzeby wojska. Armia brytyjska, później amerykańska doceniły zalety bawełnianych spodni, które doskonale sprawdziły się w warunkach bojowych. Spodnie uszyte były  z mocnej bawełny typu twill, ale na tyle cienkiej, aby w ciepłych warunkach klimatycznych były funkcjonalne.

Dzisiejsza moda męska doskonale zaadaptowała spodnie chinosy. Są one podstawą stylu miejskiego ale i stylizacji bardziej eleganckich.

Jak zatem nosić chinosy?

 Spodnie chinosy są chyba najbardziej eklektycznym rodzajem spodni jakie można sobie wyobrazić. Można bowiem nosić je na wiele sposobów i są przede wszystkim największą alternatywą dla mocno już wyeksploatowanych jeansów. Styl tych spodni określany jest jako półelegancki, sportowa elegancja czy smart casual powoduje, że można je nosić na wiele sposobów zależnie od sytuacji. Chinosy z koszulą i sweterkiem świetnie spiszą się w klasycznych stylizacjach. Na co dzień wystarczy założyć chinosy, podwinąć ich nogawki,  do tego założyć koszulkę i sportowe buty, by zmienić charakter całego ubioru.

Klasyczne chinosy mają proste nogawki bez zakładek, przednie kieszenie ukośne oraz tylne kieszenie paspulowe. W dzisiejszych czasach chinosy przybierają różne formy od bardziej klasycznych do tych codziennych. Można nosić kolorowe chinosy, mogą mieć one zaprasowany kant, mogą mieć zakładki, zaszewki i różne formy.

Spodnie męskie to podstawowy element męskiego ubioru, a więc należy nosić takie spodnie, które dobrze leżą i dobrze wyglądają. Przy wyborze spodni należy również zwracać uwagę na jakość tkaniny, z której są wykonane oraz na jakość dodatków i wykończenia.

Zależnie od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy zakładać spodnie kolorowe z podwiniętą nogawką lub też wybrać bardziej eleganckie spodnie z kantem do klasycznej koszuli, by wyglądać bardziej formalnie.