JAK NOSIĆ SPODNIE? SPODNIE Z SZELKAMI, SPODNIE Z PASKIEM, A MOŻE SPODNIE Z BOCZNYMI REGULATORAMI BEZ SZLUFEK?

JAK NOSIĆ SPODNIE? SPODNIE Z SZELKAMI, SPODNIE Z PASKIEM, A MOŻE SPODNIE Z BOCZNYMI REGULATORAMI BEZ SZLUFEK?

Spodnie męskie bez szlufek

Kupując spodnie w standardowym sklepie, otrzymamy spodnie ze szlufkami na pasek, ale czy tak musi być? Szczęśliwi ci, którzy mieli okazję korzystać z usługi szycia na miarę lub szyli spodnie u krawca. Wiedzą oni bowiem, że spodnie nie muszą mieć szlufek. W tym artykule przybliżymy temat możliwości różnorodnego wykończenia pasa spodni oraz wyjaśnimy czym charakteryzują się poszczególne warianty.

Zapięcie na boczne regulatory jest elementem spodni wywodzącym się z krawiectwa miarowego. W standardowych sklepach z odzieżą męską takich spodni nie znajdziemy. Spodnie z bocznymi regulatorami, to spodnie znane mężczyznom obeznanym w męskiej elegancji. Panom, którzy zaczynają przygodę z męską elegancją, ten artykuł podpowie, jakie są różnice między spodniami ze szlufkami na pasek a spodniami na szelki i dlaczego boczne regulatory to mocny trend w modzie męskiej.

Spodnie bez szlufek

Spodnie bez szlufek mają wielką przewagę na każdą inną opcją, jest nią ich czysta forma. Spodnie bez szlufek na wysokości pasa mają gładką linię, nie ma żadnych dodatkowych elementów. Spodnie bez paska nie przecinają sylwetki na pół, co jest ogromnym atutem, szczególnie dla niewysokich panów. 

Zalety:

-czysta linia spodni

-marynarka leży gładko

-estetyczny wygląd, proporcje sylwetki wydłużają nogi

-wygoda, nie ma paska, który może uwierać w pozycji siedzącej

-spodnie godne każdego dandysa

Wady:

-spodnie mogą opadać

-spodnie mało dostępne

Spodnie ze szlufkami na pasek

Spodnie z paskiem i szlufkami to najbardziej popularny wybór mężczyzn. Paski do spodni nosimy praktycznie na każdą okazję, ale i tutaj istnieją zasady, których należy przestrzegać.

Jak dobrać pasek do spodni.

Wybierając pasek do garnituru, wybrać należy wąski pasek. Do garnituru zakładać należy paski cienkie, o szerokości trzy lub trzy i pół centymetra. Najlepsze będą paski skórzane, klasyczne, z prostą klamrą. Kolejna złota zasada, to ta, mówiąca o tym, aby wybrać kolor paska pasujący kolorem do butów.

Spodnie ze szlufkami to rozwiązanie bardziej popularne, choć ma swoje wady. Skąd zatem ta popularność? Powodów tego, można upatrywać w rozpoczęciu produkcji masowej w przemyśle odzieżowym. Wprowadzenie masowej produkcji spowodowało, że odzież ma pasować większości, a nie indywiduum. Skórzanym paskiem możemy regulować obwód spodni, tak by dopasować pas nawet o kilka centymetrów. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie. Natomiast ściąganie paska psuje formę spodni. Pas spodni ulega zniekształceniu, przez co całość wygląda nieestetycznie. Pas spodni może się po prostu rolować, czy zginać nieestetycznie. 

Ubierając spodnie chinosy lub inne spodnie casualowe, można wybrać pasek grubszy i bardziej masywny. Doskonałym wyborem będą, modne paski zamszowe. Klasyczne paski zamszowe pasują do spodni sztruksowych, czy spodni bawełnianych. Ładnie prezentują się również paski plecione, szczególnie te ze skóry czy zamszu. Pleciony zamszowy pasek nada swobodny charakter stylizacji, ale będzie również stylowym dodatkiem.

Zalety:

-duża dostępność spodni ze szlufkami

-duża różnorodność pasków do spodni

Wady:

-sylwetka jest dosłownie przecięta na pół

-niewygodne, przy siedzeniu, czy zginaniu się

Boczne regulatory do spodni

Spodnie z bocznymi regulatorami

Boczne regulatory są najmniej znaną formą wykończenia spodni, natomiast jest to najbardziej pożądana forma. Spodnie z bocznymi regulatorami zwykle dostępne są przy zakupie spodni u krawca. Znalezienie spodni z regulatorami w sklepie graniczy z cudem. Dziś to się zmienia. 

Regulatory do spodni to rodzaj ściągacza z metalową klamerką. Głównym zadaniem regulatorów paska jest regulacja szerokości pasa poprzez ściągnięcie tkaniny w pasie z każdej strony. Regulatory przyszyte są po obu stronach spodni, na pasku. Pozwala to, na dostosowanie pasa spodni z obu stron symetrycznie. Spodnie z bocznymi ściągaczami mają ładną, niezaburzoną linię paska. To bardzo estetyczne i stylowe rozwiązanie. Spodnie bez szlufek z bocznymi regulatorami bardzo ładnie prezentują się, kiedy spodnie mają dodatkowo podwójne zakładki.

Boczne regulatory do spodni

Często spodnie z bocznymi regulatorami mają dodatkowo guziki na szelki. To bardziej kwestia estetyki, ale również dopuszczalne jest takie rozwiązanie.

Zalety:

-czysta, niezaburzona linia spodni

-możliwość dopasowania rozmiaru do kilku centymetrów

-walory estetyczne

Wady:

-mała dostępność tego wykończenia

-zwykle dość wysoka cena spodni z regulatorami

Ofertę spodni z bocznymi regulatorami znaleźć można na stronie Benevento, w zakładce konfigurator spodni.

Spodnie na szelki

Spodnie na szelki

Szelki do spodni to klasyczny angielski dodatek, bardzo stylowy, ale równie mocno praktyczny. Niegdyś spodnie na szelki nosili zwyczajowo brytyjscy dżentelmeni. W miarę upływu lat szelki wyszły z mody i zostały wyparte przez paski do spodni. Warto jednak spróbować ten elegancki dodatek.

Szelki męskie mają wiele zalet i są z lubością stosowane przez praktyków męskiej elegancji. Coraz częściej panowie ubierają szelki na ślub i wesele. Najbardziej eleganckie szelki, to te szerokie, zapinane na guziki. Szelki z klamerkami to mniej popularny wybór wśród dandysów.

Guziki na szelki wszyte sądo specjalnego gurtu spodniowego wewnątrz spodni. Ten fakt decyduje o tym, że nie każda para spodni będzie wyglądać dobrze do szelek. Najlepiej wybrać spodnie z wysokim stanem z wszystymi guzikami do szelek. Takie spodnie znajdziemy w ofercie krawca lub w ofercie konfiguratora spodni Benevento. 

Są również sytuacje, kiedy na szelki do spodni powinniśmy się zdecydować koniecznie. Taka zasada obowiązuje przy zakładaniu smokingu, do którego nigdy nie zakładamy paska do spodni. Do smokingu najlepiej założyć szelki smokingowe na guziki.

Zalety:

-komfort, szelki podtrzymują spodnie bez ścisku pasa

-automatycznie dostajesz + 5 do statusu, szelki to bardzo stylowy dodatek

-estetyka, spodnie mają gładki, front, bez zniekształceń, ponieważ to ramiona mają na sobie całe obciążenie

Wady:

-szelki do spodni najlepiej pasują do spodni z wysokim stanem

-w sklepach praktycznie niedostępne są spodnie z guzikami na szelki, tego typu wykończenie to kwestia usługi krawieckiej

Podsumowanie:

Spodnie z zakładkami na szelki

Wybór czy nosić spodnie z paskiem, czy może zdecydować się na spodnie z regulatorami pasa, a może nosić szelki na guziki to kwestia indywidualnych upodobań. Każde z tych rozwiązań jest dobre i dobrze rozegrane będzie dopełniać cały zestaw. Pamiętać należy o złotych zasadach, o których wspominaliśmy wybierając spodnie, a całość będzie stylowa i zgodna z trendami.

 

All comments