Chcesz dobrze wyglądać niezależnie od pory dnia?

Chcesz dobrze wyglądać niezależnie od pory dnia?

Chcesz aby twoja garderoba wyglądała dobrze i świeżo niezależnie od pory dnia ? Jest na to prosty sposób, musisz jedynie we właściwy sposób i regularnie dbać o swoje ubrania i dodatki. Aby Ci to umożliwić przygotowaliśmy ten krótki materiał, dzięki któremu szybko i konkretnie dowiesz się w jaki sposób dbać o swoją garderobę.      

Mężczyzna w zadbanych ubraniach

Nie musisz co sezon zmieniać garderoby, wystarczy o nią regularnie dbać!

Jeżeli tylko w odpowiedni sposób zadbasz o rzeczy, które masz w swojej szafie, to możesz być pewien, że zakupione przez Ciebie skórzane buty będą się ładnie prezentować o wiele dłużej niż przez 3 miesiące,  nowe chinosy zachowają kolor nie przez 1, a nawet przez 2 lub 3 sezony, a na marynarce nie powstaną żadne dziwne odkształcenia.  Aby tak się stało stosuj się regularnie do kilku poniższych porad.

Buty:

- jeżeli przez dłuższy czas nie nosisz swoich skórzanych butów, to wsadź do nich prawidła, które zapobiegną deformacji buta, kiedy nie będzie on spoczywał na twojej stopie. Urządzenia te z pewnością znajdziesz w sklepach obuwniczych z wyższej półki, a gdyby zaistniała taka potrzeba mogą one zostać z powodzeniem zastąpione przez pogniecioną gazetę. Prawidła stosować należy w pierwszej kolejności w  przypadku butów, których zakup łączył się z większym wydatkiem,

Prawidłodo buta

- nie noś tej samej pary butów przez dłuższy okres czasu. Każda para butów wymaga przynajmniej kilkudniowego odpoczynku. Jeżeli będziesz chodził w niej dłużej niż przez okres 1-2 tygodni, to możesz być pewien, że wkrótce zaczną one wydzielać nieprzyjemny zapach.

Męskie spodnie:

- chinosy, sztruksy i jeansy , które posiadasz pierz zawsze przewrócone na wewnętrzną stronę, w możliwie najniższej temperaturze nie przekraczającej 40 stopni, co pozwoli im dłużej zachować żywy kolor.

- szczególnej opieki wymagają spodnie sztruksowe, których prasowanie musi odbywać się poprzez zwilżone płótno i zawsze z włosiem spodni,

- spodnie, które ubierasz do pracy, na wyjście do kina lub randkę powinny odpoczywać na wieszakach, a nie zalegać na dnie szafy, w której się przesadnie  pogniotą, 

- unikaj zbyt częstego prasowania spodni i to niezależnie od ich kroju i materiału z jakiego są zrobione, ponieważ prowadzi ono do szybszego zużywania się tkaniny.

Utrata koloru spodni podczas prania i prasowania

chinosy wyblakłe pod wpływem zbyt intensywnego prania i prasowania 

- spodni z wełny nie pierz samodzielnie, lecz podobnie jak w przypadku marynarek oddawaj je na czyszczenie do pralni chemicznej. 

Spodnie garniturowe 120s na wieszaku

Marynarka:

- pod żadnym pozorem nie pierz wełnianych marynarek w pralce w domu, ani sam nie czyść. Możesz w ten sposób zniszczyć ją na tyle, że nie będzie się nadawała do dalszego użytku, lepiej zapłacić te kilkanaście złoty i oddać ją w ręce specjalistów w pralni chemicznej, 

Przechowywanie marynarek

- po odbiorze marynarki z pralni pamiętaj o tym , aby nie zakładać jej od razu, daj jej kilka godzin, a najlepiej dzień odpoczynku. Zastosowana przy jej praniu chemia ma negatywny wpływ na tkaninę, a kiedy zostawisz ją w cieniu (najlepiej na zewnątrz), usuniesz z niej pozostałości tych środków.  

Porada ogólna - nie zapomnij o użyciu  dobrej jakości  wieszaków!  

Drewniane solidne wieszaki

Jeżeli chcesz aby twoje ubrania przedłużyły swoją żywotność to bez wieszaków się nie obejdzie!  Zwinięte w kupkę spodnie i koszule będziesz musiał regularnie prasować, a w ten sposób skutecznie doprowadzisz je do opłakanego stanu. Pamiętaj, aby kupować solidne wieszaki, najlepiej takie , które są wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno lub gruby metal. Mimo że są droższe, to nie niszczą tkanin tak jak druciane wieszaki, które możesz spotkać w pralniach. 

Wieszak na garnitur

            

All comments