Jaka powinna być długość spodni

by Ninja Benevento, 14/02/2014

Odpowiednia długość nogawek to temat, który niejednemu mężczyźnie spędza sen z powiek.

Utarło się powiedzenie, że nogawka spodni powinna sięgać obcasa buta. Taką odpowiedź znajdziecie w sklepach męskich w całym kraju. To zwykłe uproszczenie i nie przekłada się na rzeczywistość.

Długość nogawki to przede wszystkim rzecz gustu, sprawa bardzo indywidualna, możemy założyć spodnie z dłuższymi nogawkami i czuć się w nich dobrze, kiedy moda na całym świecie pokazuje, że właśnie wraca trend na krótką nogawkę.

Są dwie szkoły, jak długie spodnie nosić.

Jedna szkoła to styl włoski, który charakteryzuje się tym, że nogawka jest bardzo wąska (około 19 cm) i spodnie są bardzo krótkie. Spodnie mają eksponować buta, a nawet skarpetkę.

Druga szkoła, styl angielski lub styl amerykański to styl bardziej luźny. Nogawka według tego stylu jest dość szeroka (około 23 cm) i opada luźno na buta tworząc liczne załamania.

Który styl wybrać? Najlepiej jest wybrać złoty środek. Jak to zrobić i jak takie spodnie mają wyglądać?

Najlepiej szukać spodni, które mają szerokość nogawki w granicach 20-22 cm, czyli coś pośredniego między szerokimi a bardzo wąskimi spodniami, a dół nogawki opada tak, że sięga połowy cholewki buta.

Chodzi o to, żeby sylwetka wyglądała estetycznie, czyli mało załamań wynikającego z nadmiaru materiału i długość taka, żeby skarpetka jednak była schowana.

Wszystko zależy również od stylu spodni. Inaczej możemy patrzeć na spodnie eleganckie wełniane, a inaczej na spodnie bawełniane typu chinos, czy spodnie sztruksowe.

Spodnie eleganckie powinny wyglądać tak, że nogawka z tyłu kończy się na podeszwie buta, a przód nogawki opiera się luźno na wiązaniu buta tworząc jedno delikatne załamanie.

Spodnie chino, bawełniane mogą być skrojone w ten sam sposób, jak opisaliśmy powyżej, wtedy zwykle są szersze lub mogą mieć jeszcze węższą nogawkę i tym samym kończą się nieco wyżej. Zwykle są to spodnie slim, czyli nieco węższe niż standardowe.


długość nogawki

 

Jaka jest długość nogawek w spodniach męskich Benevento?

Nasze spodnie bawełniane, chinosy i sztruksy mają krój tak zaprojektowany, że leżą idealnie i mają styl wypośrodkowany między angielskim, a włoskim.

 

Krój Slim Fit: rozmiar 90/176 

Całkowita długość nogawki zewnętrznej 107,5 cm (mierząc od samej góry z paskiem do dołu)

Długość wewnętrzna nogawki 83 cm

Szerokość nogawki na dole 19,7 cm

 

Krój Regular Fit: rozmiar 90/176

Całkowita długość nogawki zewnętrznej 107,5 cm (mierząc od samej góry z paskiem do dołu)

Długość wewnętrzna nogawki 83 cm

Szerokość nogawki na dole 20,5 cm

Więcej znajdziesz w naszej tabeli rozmiarów.

Share on Facebook

No Comments


Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Language:

Kategorie

Recent Comments